Kočka ze severní Moravy vychovala tři čivavy

23. dubna 2009 v 17:36 | Medlin (._.) |  Novinky.cZ

Kočka ze severní Moravy vychovala tři čivavy

Ve čtvrtek jsme informovali o případu čínské kočky, která se ujala štěňat a vychovávala je. Ještě dojemnější příběh se ale objevil přímo v českých luzích a hájích. Jana Pospěchová z Ostravice na severní Moravě vděčí své kočce Šmoule za to, že tři malé čivavy přežily i poté, co jejich matka zemřela při porodu.

Kočka Šmoula se třemi štěňaty


pátek 10. dubna 2009, 12:48 - Ostravice

Smutný a přesto zázračný měsíc prožila rodina Pospěchových z Frýdecko-Místecka v létě roku 2006. Tehdy se jejich tříleté fence narodila tři štěňata - Charlie, Jonášek a Číbí. Fenka měla však zřejmě slabé srdce a kombinaci náročného porodu s horkem nepřežila. Tehdy to vypadalo se třemi štěňaty velmi bledě.
Situaci zachránila tehdy sedmiletá kočka Šmoula, které se přestože neměla před porodem ani po něm, spustilo po týdnu mléko. Týden je Jana Pospěchová krmila z láhve a poté už vzala Šmoula vše do svých pacek. Krmila je a začala vychovávat jako kočky. To, že měli psí geny ji vůbec nezastavilo v tom, aby jim v hlavě udělala zmatek a stvořila z nich kočkopsy.

Psí trio má dodnes tak trochu kočičí chování.
//
:. Psí trio má dodnes tak trochu kočičí chování.

FOTO: pro Novinky Jana Pospěchová
Šmoula nosila štěňatům myši. Trojice psů přejala i další kočičí zvyky. Dodnes konzumuje jen kočičí stravu a často si sedne do kruhu a navzájem se umývá. "Řekla bych, že ta trojka pochytila kočičí móresy, v něčem se moc jako psi nechovají a jsou méně poslušní než ostatní psi, které jsme vychovali," řekla Novinkám Pospěchová a dodala, že trio chodí často se svou adoptivní matkou na procházky a chová se k ní stále jako k opravdové mámě.

Na oplátku jí zachránili kotě

Štěňata si tolik osvojila kočičí chování, že je Pospěchovi ani nemohli prodat a nakonec si je všechna nechali. Nikdo ale asi netušil, že přijde chvíle, kdy čivavy své kočičí mámě výjimečnou péči vrátí. Když se jí totiž narodilo nedonošené kotě, které mělo jen malou šanci na přežití, tak ho stále olizovaly, zahřívaly a právě díky nim těžký čas překonalo a přežilo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥ Meowy ♥ Meowy | Web | 23. dubna 2009 v 18:44 | Reagovat

to je super:D musim si to skopirovat :D snad neva

2 lvicek99 lvicek99 | Web | 27. dubna 2009 v 16:58 | Reagovat

šikovná micinka :-D
a moc hezký design

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama